Profesor de limbi straine

Centrul de Limbi Straine B.Smart

Website companie

contact@cursuri-bsmart.ro

Tipul jobului

Part Time

Locatie

Bucuresti

Descriere :

Profesor colaborator pe baza de proiect pentru limbile engleza, franceza, germana, italiana, turca, portugheza, spaniola, araba, japoneza, greaca, italiana, rusa, olandeza, chineza, suedeza, norvegiana pentru adulti si copii, in grup (maxim 5-8 cursanti) sau in regim individual. Orar flexibil.

Cerinte

– Absolvent sau student al unei facultati de profil/ studii superioare de specialitate- Reale aptitudini pedagogice – rabdare, tact, pasiune pentru activitatea pedagogica- Persoana motivata, organizata, implicata, punctuala- Metode moderne de predare- Avantaje: certificate internationale ce atesta cunoasterea limbii pentru care aplicati, experienta in lucrul cu adultii si/ sau copiii, traininguri de specialitate

Responsabilitati
– conceperea programelor de curs si a evaluarilor- pregatirea si tinerea orelor de curs la nivel profesionist – realizarea materialelor de studiu suplimentare- raportari periodice despre desfasurarea cursului- adaptarea cursului in functie de nevoile cursantilor

Oferta (bonusuri, beneficii)

– Mediu de desfasurare a activitatii placut si profesionist; sali de clasa recent renovate si amenajate- Remunerare motivanta- Training-uri periodice de perfectionare- Program flexibil, candidatul poate avea un alt job principal

Interviu Online:

1.  Care sunt metodele dvs. pedagogice aplicate in lucrul cu adultii/copiii?
2.  Care sunt calitatile unui bun profesor?
3.  Care este cea mai mare realizare profesionala pana in prezent?
4.  De ce ati ales meseria de profesor?

Google+